Dekanın Mesajı

 

 

Saygıdeğer Öğrenciler ve Mesai Arkadaşlarım;    

 

       2013 yılında Akdeniz Üniversitesine bağlı olarak kurulan fakültemiz, 2015 yılından bu yana Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi olarak eğitim-öğretimine devam etmektedir. Fakültemiz hızla artan akademik personel ve fiziki donanımları ile mükemmeliyetçi anlayış içinde hizmet vermektedir. Bu süreçte özveriyle çalışan tüm Mühendislik Fakültesi Ailesine teşekkürlerimi sunuyorum.

 

     Bilindiği üzere mühendislik fakülteleri, bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de sektörel ve endüstriyel kuruluşların ihtiyacı olan mühendislerin yetiştirilmesi sorumluluğunu üstlenmiştir. Fakültemiz bu motivasyondan yola çıkarak evrensel değerler ışığında, bilim ve teknolojinin olanaklarından faydalanarak, donanımlı, yetkin, etik ve ahlaki değerlere bağlı ve sürekli gelişmeye açık mühendisler yetiştirmeyi görev edinmiştir.

 

       Fakültemizin hedefi, seçkin akademik kadromuzun desteği ile ulusal ve uluslararası ortamda; öne çıkan, eğitim-öğretim kalitesiyle bölgemize/ülkemize katkı sağlayan, evrensel standartlarda bilim üreten ve topluma fayda sağlayan bir fakülte olmaktır.

 

      Sevgili Öğrenciler; sonunda “Mühendis” ünvanını alacağınız ve geleceği inşa etmenizin bekleneceği zorlu bir eğitim süreci için buradasınız. Bu süre içinde mesleki eğitiminizin yanında sosyal, kültürel ve sportif alanlarda da aktif olup hayata hazırlanacaksınız. Beraber geçireceğimiz yılların sonucunda dünyanın her yerinden başarılanınızı duyacak olduğumuza kalpten inanıyorum.

 

      Sevgi ve saygılarımla.

 

                                                                                                                                                                   Prof. Dr. Hasan GÜNEŞ

                                                                                                                                                                                 Dekan

Eski Site