Ulaşım Bilgileri

KAMPÜSE ULAŞIM

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Kestel Yerleşkesinde bulunan Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü'ne ulaşım sağlamak için Alanya'dan 101 ve 202'nolu belediye otobüslerini kullanabilirsiniz. 101 numaralı hat sahil yolunu takip ederek kampüse ulaşım sağlar iken 202'nolu hat çevre yolu üzerinden kampüse ulaşım sağlamaktadır. Şehir dışından gelen ziyaretçilerimiz Alanya Otogar önünden 101'nolu hattı, otogar arkasından 202'nolu hattı kullanarak kolay bir şekilde kampüse ulaşım sağlayabilirler. Otogar kampüs arası ulaşım süresi trafik durumuna göre değişmekte olup yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Alanya Mahmutlar’dan kampüse ulaşım sağlamak isteyen ziyaretçiler her 2 saatte bir olan dolmuş seferlerini kullanabilirler. Bunun yanında, ziyaretçilerimiz alternatif olarak Mahmutlar’dan Alanya dolmuşlarına binerek Dim Çayı mevkisinde inerek indikleri yolun karşı şeritinden 101 veya 202’nolu belediye otobüslerine aktarma yapmaları ile Kampüse ulaşım sağlamaları mümkündür.

Gazipaşa Havalimanı kullanarak Kampüse ulaşım sağlamak isteyen ziyaretçiler Havaş ya da Gazipaşa-Alanya Otobüslerini kullanıp Dim Çayı mevkisinde inerek indikleri yolun karşı şeritinden 101 veya 202’nolu belediye otobüslerini kullanabilir (yaklaşık 40 dakika zamandan tasarruf sağlamaktadır) ya da Alanya Otogar’da inerek yine 101 veya 202’nolu belediye otobüslerini kullanabilirler.

 

Otobüs saatleri hakkında bilgi aşağıdaki linklerden alınabilir.

http://www.alanyalovers.com/tr/alanya-ozel-halk-otobusu-saatleri/101

http://www.alanyalovers.com/tr/alanya-ozel-halk-otobusu-saatleri/202

Eski Site