Konaklama ve Ulaşım Bilgileri

KONAKLAMA

Alanya'da Kredi Yurtlar Kurumu(KYK)'na ait  kız ve erkek öğrenci yurtları bulunmaktadır. Ayrıca çeşitli özel ve vakıf yurtları da ilçede vardır.

 

 

ALANYA'YA ULAŞIM

Alanya’ya Antalya üzerinden ya da direkt olarak karayolu ile ulaşılabilir. Ulaşım için havayolunu kullananların iki alternatifi yaklaşık 120 kilometre Batı’daki Antalya Havalimanı ve 40 kilometre Doğu’daki Gazipaşa Havalimanları’dır. 

 

KAMPÜSE ULAŞIM

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Kestel Yerleşkesinde bulunan Rafet Kayış Mühendislik Fakültesi ve İşletme Mühendisliği Bölümü'ne ulaşım sağlamak için Alanya'dan 101 ve 202'nolu belediye otobüslerini kullanabilirsiniz. 101 numaralı hat sahil yolunu takip ederek kampüse ulaşım sağlar iken 202'nolu hat çevre yolu üzerinden kampüse ulaşım sağlamaktadır. Otogara yürüme mesafesinde olan otobüs duraklarından 101 ve 202 Nolu otobüslere binilebilir. Şehir dışından gelen ziyaretçilerimiz Alanya Otogar önünden 101'nolu hattı, otogar arkasından 202'nolu hattı kullanarak kolay bir şekilde kampüse ulaşım sağlayabilirler. Otogar kampüs arası ulaşım süresi trafik durumuna göre değişmekte olup yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Alanya Mahmutlar’dan kampüse ulaşım sağlamak isteyen ziyaretçiler her 2 saatte bir olan dolmuş seferlerini kullanabilirler. Bunun yanında, ziyaretçilerimiz alternatif olarak Mahmutlar’dan Alanya dolmuşlarına binerek Dim Çayı mevkisinde inerek indikleri yolun karşı şeritinden 101 veya 202’nolu belediye otobüslerine aktarma yapmaları ile Kampüse ulaşım sağlamaları mümkündür.

Gazipaşa Havalimanı kullanarak Kampüse ulaşım sağlamak isteyen ziyaretçiler Havaş ya da Gazipaşa-Alanya Otobüslerini kullanıp Dim Çayı mevkisinde inerek indikleri yolun karşı şeritinden 101 veya 202’nolu belediye otobüslerini kullanabilir (yaklaşık 40 dakika zamandan tasarruf sağlamaktadır) ya da Alanya Otogar’da inerek yine 101 veya 202’nolu belediye otobüslerini kullanabilirler.

 

Otobüs saatleri hakkında bilgi aşağıdaki linklerden alınabilir.

http://www.alanyalovers.com/tr/alanya-ozel-halk-otobusu-saatleri/101

http://www.alanyalovers.com/tr/alanya-ozel-halk-otobusu-saatleri/202

Eski Site