Programlar

Erasmus

Erasmus Programı, Ülkemizin Avrupa Birliği ile uyum süreçleri açısından kültürel yakınlaşmanın ve kaynaşmanın akademik boyuttaki anlaşmalar programıdır. Bölümüz ilk öğrencilerini kabulünün ardından Avrupa Birliğindeki saygın Üniversiteler ile ikili anlaşmalar yapacaktır. Bu program ile kültürel ve bilimsel entegrasyon ve çok disiplinli bilimsel çalışmalar gerçekleştirilmesi, öğrencilerin eğitimlerine ve vizyonlarına katkı sağlanması amaçlanmaktadır.

 

Ayrıntılı bilgi için lütfen tıklayınız.

https://uio.alanya.edu.tr/#

 

Mevlana

Mevlana Değişim Programı, yurtdışındaki eğitim kurumları ile öğrenci ve öğretim elemanı değişimini içeren bir programdır. Diğer değişim programlarından farklı olarak, hiçbir coğrafi bölge ayrımı olmaksızın değişim programı bünyesindeki hareketlilik bütün dünyadaki yükseköğretim kurumlarını kapsamaktadır. Bölümüz ilk öğrencilerini kabulünün ardından Avrupa Birliğindeki saygın Üniversiteler ile ikili anlaşmalar yapacaktır.

 

Ayrıntılı bilgi için lütfen tıklayınız.

https://uio.alanya.edu.tr/#

 

 

 

 

Farabi

Farabi Programı Yükseköğretim Kurumları Arasında Öğrenci ve Öğretim Üyesi Değişim programıdır. Bu program kapsamında, öğrenci veya öğretim üyesi bir veya iki yarıyılını kendi kurumlarının dışında bir yğkseköğretim kurumunda eğitim ve öğretim faaliyetine devam edebilir. Programa katılan öğrencilere karşılıksız burs, öğretim üyelerine ise ek ders ödemesi yapılmaktadır.

 

Ayrıntılı bilgi için lütfen tıklayınız.

https://uio.alanya.edu.tr/#

Eski Site